Jméno pro dívku Waneka

Jméno Waneka pochází z havajského původu a je využíváno i v češtině. Waneka bylo v průměru na 225. místě v pořadí oblíbenosti jmen zapsaných novorozeným dětem v letech 2016-2019. Toto jméno se vyskytuje ve větším i menším množství. Waneka je příjemné, exotické jméno s přívětivým zvukem. V českém prostředí je to spíše neobvyklé jméno, které může přilákat pozornost. Waneka má kořeny v havajské kultuře a může evokovat pozitivní asociace s tímto tropickým rájem. Jméno zdůrazňuje originalitu a jedinečnost nositele.

Původ

havajský

Význam

Waneka v češtině nejsou dostupné konkrétní informace o významu jména.

Slavní nositelé

Waneka Johnson

Waneka Johnson je úspěšná podnikatelka a filantropka, která se stala ikonou módního průmyslu. Je známá svým smyslem pro styl a charakteristickým vzhledem. Aktivně se zapojuje do řady charitativních projektů a je vzorem pro mnoho mladých žen.

Waneka Smith

Waneka Smith je talentovaná zpěvačka a skladatelka, která se proslavila svým hlasem a emocionálním projevem. Je držitelkou několika hudebních ocenění a její písně jsou oblíbené mezi fanoušky po celém světě.

Waneka Anderson

Waneka Anderson je úspěšná herečka, která si získala srdce diváků svým talentem a charisma. Je známá svými výraznými rolí ve filmových a televizních produkcích a její herecký projev je obdivován jak kritiky, tak fanoušky.

Waneka Martinez

Waneka Martinez je talentovaná sportovkyně, která patří mezi nejlepší ve své disciplíně. Její odhodlání, síla a vytrvalost ji dovedly k úspěchům na mezinárodní úrovni a stala se vzorem pro mnoho mladých sportovců.

Waneka Lee

Waneka Lee je úspěšná podnikatelka a investorka, která se specializuje na technologický průmysl. Její inovativní přístup a schopnost předvídat trendy ji řadí mezi nejvýznamnější osobnosti v oblasti podnikání.

Další podobná jména

Waneka , Leilani , Leilany , Luana , Kanani , Moana , Kula , Leylani

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.