Jméno pro dívku Miriama

Jméno Miriama je varianta jména Miriam. Jde o ženské jméno používané v české společnosti. Jeho význam a původ jsou totožné s jménem Miriam. Jméno Miriama je hebrejského původu a znamená 'přelíbezná'. Je to biblické jméno odkazující na Miriam, sestru Mojžíše a Árona. Miriam byla prorokyně a vedením Ducha svatého předpověděla, že se narodí Mesiáš. Jméno Miriama je spojováno se silnou osobností, optimismem a duchovním povznesením. Některé známé osobnosti s tímto jménem jsou Miriam Margolyes, britská herečka známá ze série Harry Potter, Miriam Makeba, jihoafrická zpěvačka a bojovnice za lidská práva, a Miriam Kolářová, česká tenistka. Jelikož se jedná o variantu běžného jména Miriam, nejsou k dispozici mnohé další známé osobnosti s tímto konkrétním jménem.

Původ

hebrejský

Význam

přelíbezná

Svátek

  • 8. září (Slovensko)

Slavní nositelé

Miriam Margolyes

Miriam Margolyes je britská herečka a spisovatelka. Je známá především svou rolí profesorky Předani v filmové sérii Harry Potter. Její bohatý herecký repertoár zahrnuje také role v dalších filmech, televizních seriálech a divadelních inscenacích.

Miriam Makeba

Miriam Makeba byla jihoafrická zpěvačka, skladatelka a bojovnice za lidská práva. Stala se mezinárodně uznávanou umělkyní díky svému výjimečnému hlasu a interpretaci tradičních afrických písní. Byla také jednou z hlavních bojovnic proti apartheidu v Jižní Africe.

Miriam Kolářová

Miriam Kolářová je česká tenistka, která se specializuje na dvouhru. V současnosti (2022) je nejvýše postavenou českou tenistkou na žebříčku WTA. Dosáhla již několika vítězství a zajímavých výsledků na mezinárodních turnajích.

Další podobná jména

Teona , Brit , Olympie , Ornella , Manuela , Lieselotta , Elisabetta , Rabea , Anita , Liora

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.