Jméno pro dívku Hayley

Hayley je ženské jméno, které má v češtině význam „mýtina“. Původně pochází z angličtiny. Jméno Hayley bylo v průměru na 225. místě mezi oblíbenými jmény pro novorozené děti v letech 2016-2019. Hayley je oblíbené jméno mezi rodiči a má atraktivní zvukovou formu. Jeho původ a význam v sobě skrývají jedinečné spojení mezi anglickými a českými jazykovými vlivy.

Původ

anglický

Význam

Hayley znamená „mýtina“

Slavní nositelé

Hayley Williams

Hayley Williams je americká zpěvačka a textařka, známá jako frontmanka kapely Paramore. Narodila se 27. prosince 1988 v Mississippi. Během své kariéry získala řadu ocenění a stala se ikonou alternativního rocku. Je známa svým silným hlasem a energickými vystoupeními.

Hayley Atwell

Hayley Atwell je britská herečka známá zejména svou rolí agentky Peggy Carter v Marvelovských filmech a seriálech. Narodila se 5. dubna 1982 v Londýně. Atwell se proslavila svým talentem a schopností ztvárnit silné a nezávislé ženské postavy.

Hayley Kiyoko

Hayley Kiyoko je americká zpěvačka, textařka, tanečnice a herečka. Narodila se 3. dubna 1991 v Los Angeles. Proslavila se svou hudbou, ve které se často otevřeně vyjadřuje k tématu LGBTQ+ komunity. Kiyoko také hrála v několika filmech a seriálech.

Hayley Mills

Hayley Mills je britská herečka, která se proslavila svými dětskými rolími ve filmech Disney. Narodila se 18. dubna 1946 v Londýně. Mills získala řadu ocenění za své herecké výkony a dodnes je považována za jednu z nejuznávanějších britských hereček své generace.

Hayley McQueen

Hayley McQueen je britská sportovní novinářka a moderátorka. Narodila se 9. prosince 1979 ve Švýcarsku. McQueen je známá svým působením ve sportovních pořadech a komentováním fotbalových utkání. Má vynikající odborné znalosti a talent pro předávání informací divákům.

Další podobná jména

Quinatta , Fallon , Esme , Molly , Darrene , Audra , Estyna , Cheri , Alfréda , Alvína

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.