Jméno pro chlapce Nick

Nick je variantou jména Nikolas, které má stejný význam a vznik. V češtině se vyskytuje hlavně ve spojeních Nicklas a Nicklaus. Je to celkem časté mužské jméno a oblíbené mezi rodiči. Přestože původně pochází z hebrejštiny, je také oblíbené v anglicky mluvících zemích. Nick má přátelský a charismatický význam, přičemž nositelé tohoto jména jsou často vnímáni jako osoby se silnou osobností a důvěryhodní přátelé.

Původ

hebrejský

Význam

význam jména Nick je přátelský a charismatický

Svátek

  • 4. srpen (Česko)

Slavní nositelé

Nick Jonas

Nick Jonas je americký zpěvák, herec a hudební producent. Byl členem populární chlapecké skupiny Jonas Brothers, se kterou získal světovou proslulost. Od roku 2014 vystupuje také sólově a získal několik hitů. Je známý svým talentem, dobře vyvinutým hlasem a charismatem.

Nick Robinson

Nick Robinson je americký herec, který se proslavil rolí v dramatickém filmu 'Love, Simon', kde ztvárnil hlavní postavu Simona Spiera. Také se objevil ve filmech jako 'Jurassic World' a 'Kings of Summer'. Robinson je ceněný pro svůj talent a schopnost přenést živé emoce na plátno.

Nick Cave

Nick Cave je australský hudebník, zpěvák a skladatel. Proslul svými temnými a poetickými písněmi, které často kombinuje s gotickými prvky. Spolupracoval s mnoha umělci a jeho hudba je ve světě alternativního rocku velmi uznávaná.

Nicki Minaj

Nicki Minaj je americká rapperka, zpěvačka a textařka. Je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších rapperů současnosti. Je proslulá svými dravými texty, excentrickým stylem a bezkonkurenčním rapovým přednesem.

Nick Fury

Nick Fury je fiktivní postava z komiksových příběhů a filmů společnosti Marvel. Je ředitelem fiktivní tajné organizace S.H.I.E.L.D., která se zabývá bojem proti nadlidským hrozbám. Je známý svou charismou, schopnostmi a taktikou v boji.

Další podobná jména

Michel , Daniell , Nikolai , Eran , Shayne , Jimmy , Levi , Natan , Křišťan , Mihail

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.