Jméno pro chlapce Mikel

Jméno Mikel je odvozeninou a variantou jmen Míša, Miki, Míšánek, Miška, Michálek a Mišák. Toto jméno je přirovnáváno k Bohu a má význam spravedlivý a cnostný muž. V roce 2016 bylo v ČR pouze 2 nositelé jména Mikel, které se nacházelo na 10 765. místě jmenné statistiky. V horoskopu se Mikelu přisuzuje význam inteligentního muže, který touží po znalostech světa a často se vydává na vědeckou dráhu. Mikel odmítá jakékoli bezpráví a snaží se svůj život tak vést, aby nikoho vědomě nepoškodil nebo mu neublížil, přestože se často nesetkává s pochopením. Jméno Mikel je mužské křestní jméno hebrejského původu a v překladu znamená ten, který je jako Bůh nebo podobný Bohu. Další varianty tohoto jména jsou Michael, Mitchell, Mike, Mick, Micky, Michel, Mischa, Miguel, Michele a Mihály. Jméno Mikel se v průměru nacházelo na 197. místě v pořadí oblíbenosti jmen novorozených dětí v letech 2016-2019. Mezi významné osobnosti s tímto jménem patří španělský cyklista Mikel Landa a španělský fotbalista Mikel Arteta.

Původ

hebrejský

Význam

Ten, který je jako Bůh nebo podobný Bohu

Svátek

  • 5. prosinec (Česko)

Podobná jména a varianty

Michálek, Miki, Miška, Mišák, Míša, Míšánek

Slavní nositelé

Mikel Landa

Mikel Landa je španělský profesionální cyklista. Proslavil se jako člen týmů Astana, Team Sky a Movistar Team. Je známý svými výkony v horských etapách a je jedním z nejlepších španělských cyklistů současnosti. Je držitelem několika etapových vítězství na prestižních závodech, jako je Giro d'Italia a Vuelta a España.

Mikel Arteta

Mikel Arteta je španělský bývalý fotbalista a současný fotbalový trenér. Během své hráčské kariéry hrál Arteta za kluby jako Real Sociedad, Paris Saint-Germain, Rangers FC a Everton. Jako trenér pracoval jako asistent manažera Pepa Guardioly v Manchesteru City a od roku 2019 působí jako hlavní trenér Arsenalu. Je známý jako inteligentní a takticky vyspělý hráč a trenér.

Další podobná jména

Gábor , Kristyán , Baruch , Sebastien , Tadeus , Veniamin , Mikhail , Žigmund , Elizej , Josse

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.