Jméno pro chlapce Chuck

Jméno Chuck je zdrobnělina od anglického jména Charles. V češtině se vyslovuje jako Čak. Toto jméno je považováno za mužské jméno, které pochází z germánského jazyka. Význam jména Chuck je spojen s významem jména Charles, které znamená 'mužský'. Chuck je také spojen s významem 'kvokat', což odkazuje na zvuk, který produkují kachny. Toto jméno má střední popularitu v České republice. Ve sledovaném období 01/2016 - 2019 se jméno Chuck umístilo průměrně na 225. místě v pořadí oblíbenosti jmen zapsaných novorozeným dětem.

Význam

Význam jména Chuck je 'mužský'.

Slavní nositelé

Chuck Norris

Chuck Norris je americký herec a bojový umělec. Proslavil se jako herec ve filmech akčního žánru jako je Walker, Texas Ranger. Je známý svou silou a nezničitelností ve filmech a také se stala fenoménem na internetu kvůli memům o jeho nadlidských schopnostech.

Chuck Berry

Chuck Berry byl americký rockový a bluesový kytarista, zpěvák a skladatel. Je považován za jednu z hlavních postav rock and rollu a byl také vůdčí osobností hudebního stylu v 50. letech 20. století. Mezi jeho nejznámější písně patří 'Johnny B. Goode'.

Chuck Palahniuk

Chuck Palahniuk je americký spisovatel známý zejména díky svému románu 'Boj klub' (Fight Club), který byl později zfilmován. Jeho díla jsou často provokativní a vyznačují se temnou a surreálnou atmosférou.

Chuck Close

Chuck Close je americký malíř a fotograf. Je známý svými obrazy ve velkém měřítku, na které je charakteristické detailní zobrazení tváří. Často využívá fotografického přístupu a pointilistické techniky.

Chuck Liddell

Chuck Liddell je bývalý americký profesionální bojovník v mixed martial arts (MMA). Během své kariéry získal titul šampiona v polotěžké váze organizace UFC (Ultimate Fighting Championship).

Další podobná jména

Vok , Mourad , Ritchie , Božidar , Břeněk , Nickolas , Hicham , Borivoj , Štepán , Ľubomír

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.