Jméno pro chlapce Bradford

Jméno Bradford je mužské jméno anglického původu. V češtině znamená „široký brod přes řeku“. Toto jméno je považováno za poměrně vzácné a v období 2016-2019 bylo průměrně na 225. místě v pořadí oblíbenosti jmen mezi novorozenými dětmi v České republice. Jméno Bradford je spojováno s výrazem šíře a překonáváním překážek. Nositelé tohoto jména mají často charakteristickou schopnost najít cestu přes obtíže a dosahovat svých cílů. Jméno Bradford je známé především díky několika osobnostem, mezi které patří například herec a producent Bradford Dillman, americký spisovatel Bradford Morrow nebo bývalý americký fotbalista Bradford Banta.

Původ

anglický

Význam

široký brod přes řeku

Slavní nositelé

Bradford Dillman

Bradford Dillman byl americký herec a producent, který se proslavil svými rolemi ve filmech a televizních seriálech. Narodil se 14. dubna 1930 a zemřel 16. ledna 2018. Mezi jeho nejznámější role patří postava Harryho Whitea v seriálu 'Falcon Crest' a postava Francise Fraziera v seriálu 'The Displaced Person'. Bradford Dillman získal také několik ocenění za své herecké výkony.

Bradford Morrow

Bradford Morrow je americký spisovatel a básník, který se proslavil svými literárními díly. Narodil se 8. dubna 1951. Jeho nejznámější knihou je román 'The Forgers', za který získal ocenění Independent Publisher Book Awards. Bradford Morrow je také editorem literárního časopisu 'Conjunctions'.

Bradford Banta

Bradford Banta je bývalý americký profesionální fotbalista, který hrál na pozici tight enda v National Football League (NFL). Narodil se 1. listopadu 1970. Během své kariéry hrál za týmy New York Jets, Detroit Lions a Buffalo Bills. Bradford Banta je také známý svou účastí ve speciálních týmech, kde exceloval jako blokující hráč a na tréninku.

Další podobná jména

Franklin , Grayson , Chaney , Ainslie , Emerson , Jerson , Harrison , Ring , Mortimer , Alvar

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.