Jméno pro chlapce Boguslav

Boguslav je české mužské jméno, které je variantou jména Bohumil. Je to jméno slovanského původu s významem 'milující Boha'. Jméno Boguslav je velmi vzácné a je používáno spíše ve starší generaci. Význam i vznik těchto jmen jsou zcela totožné. Jméno Boguslav je spojováno s osobami, které mají úctu k Bohu a jsou věřící. Tito lidé jsou často zodpovědní, loajální a mají vysoké osobní hodnoty. Jméno Boguslav je často považováno za tradiční a má historický nádech.

Původ

slovanský

Význam

Význam jména Boguslav je 'milující Boha'.

Slavní nositelé

Boguslav Fober

Boguslav Fober je český hudební skladatel. Narodil se v roce 1952 a je známý svými orchestrálními skladbami, které čerpají ze slovanské lidové hudby. Foberova hudba je často popsána jako emotivní a nadčasová.

Bogusław Linda

Bogusław Linda je polský herec, který se proslavil svou rolí ve filmu 'Człowiek z marmuru' (Člověk z mramoru). Narodil se v roce 1952 a patří k nejuznávanějším polským hercům. Linda získal mnoho ocenění za svou práci v divadle i ve filmu.

Bogusław Schaeffer

Bogusław Schaeffer byl polský hudební skladatel, dirigent, pedagog a publicista. Narodil se v roce 1929 a byl jednou z nejvýznamnějších postav polské hudební scény. Schaeffer tvořil v mnoha žánrech a jeho hudba byla inovativní a experimentální.

Bogusława Dobek-Ostrowska

Bogusława Dobek-Ostrowska je polská mediální teoretička a profesorka žurnalistiky. Narodila se v roce 1964 a zabývá se zejména výzkumem médií a veřejného mínění. Dobek-Ostrowska je autorkou mnoha publikací v oblasti mediálních studií.

Bogusław Kaczyński

Bogusław Kaczyński je polský právník a politik. Narodil se v roce 1939 a je otcem bývalého polského prezidenta Lecha Kaczyńského. Kaczyński působil jako soudce Ústavního soudu v Polsku a patří k významným postavám polské justice.

Další podobná jména

Ota , Miroslaw , Pavlo , Mešek , Mirek , Ratibor , Jon , Zorislav , Bořík , Ľudovit

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.