Jméno pro chlapce Antony

Antony je variantou jména Antonín. Pochází z latinského jména Antonius a jeho význam je 'cenný' nebo 'hodný chvály'. Jméno Antony je populární mezi novorozenými dětmi v České republice. Během let 2016-2019 se průměrně umísťovalo na 205. místě v pořadí oblíbenosti jmen zapsaných novorozeným dětem.

Původ

latinský

Význam

Význam jména Antony znamená 'cenný' nebo 'hodný chvály'.

Svátek

  • 17. leden (Česko)

Slavní nositelé

Antony Hopkins

Sir Antony Hopkins je britský herec a režisér. Je známý svou rolí Dr. Hannibala Lectera ve filmu Mlčení jehňátek, za kterou získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Jeho dlouholetá kariéra zahrnuje mnoho významných filmových rolí a úspěšných projektů.

Antony Starr

Antony Starr je novozélandský herec, který se proslavil rolí Homelandera v televizním seriálu The Boys. Předtím se objevil v seriálu Banshee, kde ztvárnil hlavní roli Luka Hooda. Jeho herecký talent a charizma ho řadí mezi přední herce své generace.

Antony Gormley

Sir Antony Gormley je britský sochař a vizuální umělec. Je známý díky svým monumentálním sochám, které jsou umístěné ve veřejném prostoru po celém světě. Jeho práce je inovativní a často spojuje lidskou postavu s architekturou a přírodním prostředím.

Antony Beevor

Antony Beevor je britský historik a spisovatel, který se specializuje na vojenskou historii. Je autorem několika úspěšných knih, včetně bestselleru Stalingrad, který pojednává o bitvě u Stalingradu během druhé světové války. Jeho práce je uznávána pro svou detailnost a důkladný výzkum.

Antony Costa

Antony Costa je britský zpěvák a herec, známý jako člen hudební skupiny Blue. Skupina Blue dosáhla velkého úspěchu v počátcích 21. století a jejich hity se staly populárními po celém světě. Antony Costa je také úspěšným sólovým umělcem a účinkoval v různých divadelních produkcích.

Další podobná jména

Mário , Rex , Tiberius , Florian , Haštal , Valentýn , Kasian , Remus , Humberto , Desiderius

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.